Msanualinė terapija masažas

Apie chiropraktiką

Chiropraktikos apimtis

Manualinis masažas (chiropraktika ) skiriasi nuo klasikinio. Pagrindinis skirtumas tarp pirmojo yra ne tik minkštųjų bet ir  gilesnių audinių masažas (sąnarių ir kaulų). Jo metodai yra artimi osteopatijai, poveikis stuburo ir vidaus organams yra neskausmingas.

Chiropraktikai akcentuoja konservatyvią nervų ir raumenų sistemos gydymo sritį nenaudojant vaistų ar chirurginių metodų, visą dėmesį skiriant stuburui. Nugaros ir kaklo skausmai yra pagrindinė specializacijos sfera, tačiau daugelis chiropraktikų gydo kitus ir kitus negalavimus, išskyrus raumenų ir kaulų ligas. Ji apjungia pagrindinės ir alternatyviosios medicinos aspektus ir nėra susitarimo, kaip tiksliai apibrėžti šią profesiją.

Chiropraktika sutampa su keliomis kitomis manualinės terapijos formomis, įskaitant masažo terapiją, osteopatiją, kineziterapiją ir sporto mediciną. Chiropraktikos diagnozė gali apimti įvairius metodus, įskaitant skeleto vaizdavimą, stebėjimo ir lytėjimo įvertinimą, ortopedinį bei neurologinį įvertinimą. Chiropraktikas gali nukreipti pacientą pas atitinkamą specialistą arba bendradarbiauti su kitu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Bendras paciento konsultavimas apima stuburo manipuliavimą ir kitas manualines sąnarių ir minkštųjų audinių terapijas, reabilitacinius pratimus, sveikatos stiprinimą, papildomas procedūras ir gyvenimo būdo, mankštos patarimus.

Chiropraktika ir kineziterapija

Dažnai sumaišomos šios dvi medicinos sritys. Kineziterapija pacientams padeda atgauti judėjimo laisvę, kuri dėl ligos ar traumos buvo prarasta. Kineziterapija taip pat padeda sumažinti įvairių ligų sukeltą chronišką skausmą. Tuo tarpu chiropraktika yra sutelka į nervų bei skeleto raumenų sistemas ir raumenis, nes šie elementai yra vieni svarbiausi judėjimo užtikrinimui. Ir kineziterapija, ir chiropraktika yra orientuota į stuburo būklės gerinimą, nepaisant to, kad liga gali būti tiesiogiai nesusijusi su šia kūno vieta. Daugeliu atveju chiropraktinis gydymas vyksta tik per stuburą, nors pavyzdžiui traumos ar ligos židinys gali būti kojose ar rankose. Tuo tarpu kineziterapeutai koncentruojasi konkrečiai į ligos ar traumos židinį.

Gydymas- stuburo tiesinimas

„Stuburo koregavimas“ yra dažniausiai naudojamas metodas chiropraktikos priežiūroje. Stuburinės dalies masažas yra pasyvūs rankų judesiai, kurių metu trijų sąnarių kompleksas pastumiamas už įprasto judesio amplitudės ribų, bet ne tiek, kad išnarintų ar pažeistų sąnarį. Pagrindinis veiksnys – dinaminė trauka, staigi jėga, bandanti padidinti sąnario judesio amplitudę. Klinikiniai įgūdžiai naudojant traukos jėgas priklauso nuo gydytojo sugebėjimo reguliuoti krūvio trukmę ir apimtį. Bendrai tariant, stuburo manipuliacinė terapija apibūdina metodus, kai rankos naudojamos masažuoti, mobilizuoti, koreguoti, stimuliuoti, kitaip paveikti stuburą ir su juo susijusius audinius.

Nauda

Pasaulio sveikatos organizacija nustatė, kad chiropraktikos metodas yra saugus, kai naudojamas kvalifikuotai ir tinkamai. Manipuliavimas laikomas gana saugiu, tačiau gali kilti komplikacijų, be to, jis turi ir kontraindikacijas. Absoliučios kontraindikacijos gydant stuburą yra sąlygos, kuriomis negalima manipuliuoti, šios kontraindikacijos yra reumatoidinis artritas ir būklės, dėl kurių sąnariai nestabilūs. Santykinės kontraindikacijos yra sąlygos, kai padidėjusi rizika yra priimtina kai kuriose situacijose ir kai pasirenkama mažos jėgos ir minkštųjų audinių technika, šios kontraindikacijos apima osteoporozę. Netiesioginė chiropraktikos rizika apima uždelstą ar praleistą diagnozę pasikonsultavus su chiropraktiku.

Chiropraktikos nauda

  • skausmo sumažėjimas kaklo stuburo dalyje, apatinėje nugaros dalyje;
  • galvos skausmo išnykimas;
  • raumenų korseto stiprinimas;
  • atkurti teisingą laikyseną ir tarpslankstelinių diskų padėtį;
  • nervų ir kraujagyslių suspaudimo pašalinimas, inervacijos atkūrimas;
  • pagerinti limfos srautą ir kraujotaką, įskaitant smegenis;
  • lankstelių ir sąnarių mobilumo atkūrimas, funkcinių blokadų išnykimas;
  • pagerinti vidaus organų funkcionavimą. 

Indikacijos

  • Manualinis terapeuto pagalba gali būti reikalinga, jei liga yra vertebrogeninės kilmės, tai yra, jos išvaizda yra susijusi su stuburo ar aplinkinių audinių patologijomis.
  • osteochondrozė;
  • pakitusi laikysena;
  • išvaržos, tarpslankstelinių diskų iškyšos;
  • kaklo, pečių spazmai ;
  • sumažėjęs raumenų tonusas skirtingose kūno dalyse;
  • skausmas kakle, apatinėje nugaros dalyje, krūtinės ląstos srityje, kurį sukelia per didelis raumenų tonusas;
  • sąnarių skausmas;
  • artritas;
  • pirštų, kojų, kūno dalių tirpimas;
  • sėdmenų nervo suspaudimas, ūmus nugaros skausmas;
  • mobilumo apribojimas bet kurioje stuburo dalyje, sąnariuose;
  • galvos skausmas, svaigimas, migrena;
  • ūžesys ausyse;
  • miego problemos;
  • neuralgija;
  • dubens organų funkcijų pažeidimas dėl stuburo smegenų patologijų.

Masažo metodai

  1. skirti atkurti tarpslankstelinių sąnarių judumą;
  2. mobilizacijos metodai, skirti stuburo ištempimui;
  3. trigerinių taškų masažas;

Manualiniai terapeutai naudoja tiek tausojančius, tiek galios metodus. Poveikio stiprumas, leistinas apkrovų kiekis kiekvienam pacientui apskaičiuojamas atskirai.

Prieš pradedant masažą klauso pagrindinių žmogaus skundų. Jis nustato stuburo mobilumą skirtingose dalyse, raumenų įtampos laipsnį, trigerio taškų buvimą, pečių, dubens kaulų asimetrišką padėtį.

Manualinis terapeutas pasirenka būtent tą techniką, kuri labiausiai tinka pacientui, leidžia išspręsti jo problemą. Jei reikia, gydytojas papildo gydymą farmakologiniais vaistais, fizioterapinėmis procedūromis, terapiniu masažu ir kūno kultūra.

Chiropraktias pasirenka būtent tą techniką, kuri labiausiai tinka pacientui, leidžia išspręsti jo problemą.

Manualinio masažo seansas vyksta keliais etapais:

  • Raumenų atsipalaidavimas. Prieš pradėdami bet kokį chiropraktikos metodą, sumažinami raumenų spazmai probleminėje srityje. Kai tik pagerėja minkštųjų audinių elastingumas, atsiranda galimybė prieiti prie slankstelių ir kaulų struktūrų.
  • Mobilizacijos technika. Šiame etape atliekami sukimai, sąnarių ištempimas, išspaudimas, staigūs judesiai, siekiant sulygintti tarpslankstelinius diskus, pašalinti sąnarių kontraktūras. Visos manipuliacijos yra skirtos atsikratyti funkcinių blokų, koreguoti padėtį ir didinti raumenų ir kaulų sistemos elementų mobilumą.
  • Atsipalaidavimas. Po raumenų įtampos būtinai reikia jų atsipalaidavimo. Masažas baigiamas atsipalaidavimo metodais. Po procedūros svarbu išvengti staigių judesių.

Rankinis masažas nėra skausmingas, nebaisus ir nekenksmingas. Specialistas nieko „nesulaužo” ir „nekeičia”. Tinkamos laikysenos atkūrimas, slankstelių anatominė padėtis atsiranda dėl raumenų spazmų pašalinimo. Tai reiškia, kad visi pažeidimai pašalinami natūraliai.

Jau po pirmosios rankinio masažo sesijos sumažėja skausmas ir spazmai, padidėja mobilumas. Tačiau norint pasiekti pageidaujamą poveikį, pacientas turi atlikti visą kursą, kurį sudaro 10-15 procedūrų, priklausomai nuo diagnozės. Kiekvienos sesijos trukmė yra 60 minučių. pertrauka tarp procedūrų yra 1-3 dienos.

Manualinio masažo kursai gali būti kartojami iki 2-3 kartų per metus, siekiant užkirsti kelią nugaros skausmams, taip pat gydyti lėtines raumenų ir kaulų sistemos patologijas.

Koks masažas jums tiktų? Susisiekite su manimi konsultacijai.

Būkite sveiki!

Chiroprakitka Anderj masazasjums

Registruokitės telefonu, arba pirkite abonemetą pigiau  ir išbandykite šią (ir kitas) masažo techniką.

ABONEMENTAI IR DOVANŲ KUPONAI →