Apie Viso kūno giliųjų audinių masažą
Giliųjų audinių masažas apima stiprų spaudimą ir lėtus judesius. Taigi pasiekiami gilieji raumenys ir fascijos sluoksniai (jungiamasis audinys, supantis raumenis). Šio tipo masažas atliekamas lėtiniam raumenų ir sąnarių skausmui, sustingusiam kaklui ir viršutinei nugaros daliai, nugaros skausmui, įtampai kojose ir pečiuose.
Giliųjų audinių masažo nauda
Gilus audinių masažas paprastai orientuojasi į konkrečią problemą, pvz., lėtinį raumenų skausmą, reabilitaciją po traumų ir pagalbą sprendžiant šias problemas:
- Nugaros skausmas
- Ribotas mobilumas
- Atsigavimas po traumų (pvz.: „kaklo sužalojimai”, kritimas)
- Pasikartojančios deformacijos, tokios kaip riešo kanalo sindromas
- Problematiška laikysena
- Raumenų įtampa pakaušio sausgyslėse, sėdmenų raumenyse, apatinėje nugaros dalyje, kojose, keturgalviuose raumenyse, Rombo formos raumenyse, viršutinėje nugaros dalyje
- Osteoartritinis skausmas
- Radikulitas
- Kriaušės formos raumenų sindromas
- „Tenisininko alkūnė”
- Fibromialgija
Ne visoms pirmiau minėtoms problemoms yra pakankamai įrodymų apie giliųjų audinių masažo veiksmingumą. Todėl, jei turite rimtų sveikatos problemų, rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju ir tik po to ateiti į masažo procedūrą.
Tačiau ši masažo rūšis ypač tinka sportuojantiems, siekiant išvengti sporto traumų, padėti atkurti raumenis po treniruotės.
Ko tikėtis iš masažo
Giliųjų audinių masažo metodai naudojami randinių audinių gydymui ir fiziniam raumeninių „mazgų” ar sukibimų (skausmingų, kietų audinių juostelių) šalinimui, kurie gali sutrikdyti kraujo apytaką ir sukelti skausmą, ribotą judesių diapazoną ir uždegimą.
Nors kai kurie judesiai gali būti panašūs į tuos, kurie naudojami švediškame masaže, gilus audinių masažas nėra griežtesnė švediško masažo versija.
Pradžioje paprastai taikomas lengvesnis masžas, kad sušiltų ir paruoštų raumenis sekančiam etapui. Tada jau taikomos specialiosios praktikos giluminiams raumenims.
Giliam audinių masažui meistras naudoja pirštų, delnų, alkūnių ir dilbių galus ir kaulus. Be to, sesijos metu jums gali būti paprašyta kvėpuoti giliau, ypač įtemptose vietose. Po masažo galite pajusti kitokį raumenų darbą ar skausmą, tačiau jis turėtų susilpnėti per dieną. Būtinai susisiekite su savo masažo terapeutu, jei turite problemų arba jaučiate skausmą po masažo.
Giluminis masažas detoksikuoja kūną, todėl gerkite daug vandens po masažo, tai padės išplauti toksinus.
Giliųjų audinių masažas skausmingas?
Tam tikrais masažo procedūros momentais galite pajusti tam tikrą diskomfortą ar net skausmą, nes masažo specialistas dirba tose vietose, kuriose yra sukibimų ar randinių audinių.
Jei jaučiate skausmą masažo metu, būtinai praneškite apie tai masažistui. Masažo technika koreguojama pagal individualią situaciją, pavišiaus audiniai atpalaiduojami ir paruošiami pasiekti gilesnius sluoksnius.
Atsargumo priemonės
- Giliųjų audinių masažas gali būti nesaugus žmonėms su trombais (pvz., tromboflebitu ar giliųjų venų tromboze).
- Jei turite kraujo krešulių arba yra jų susidarymo pavojus, labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju prieš atlikdami gilų audinių masažą.
- Jei neseniai buvo atlikta operacija, chemoterapija, radiacija ar kita liga, prieš pradedant masažo terapiją patartina pasikonsultuoti su savo gydytoju. Kai kuriems žmonėms, sergantiems osteoporoze, reikėtų vengti stipresnių judesių tokio tipo masažo metu.
- Masažas neturėtų būti atliekamas ant mėlynių, uždegimo ar užkrėstos odos, odos bėrimų, negydytų ar atvirų žaizdų, navikų, pilvo išvaržų, trapių kaulų ar neseniai lūžių sričių. Masažas taip pat gali sukelti mėlynes.
Jei turite kokių nors ligų, taip pat jeiguesate nėščia, pirmiausia turite pasikonsultuoti su savo gydytoju, kad sužinotumėte, kokio tipo masažą jis rekomenduoja.
Giliųjų audinių masažas taip pat gali sukelti hematomų susidarymą.