Msanualinė terapija masažas

Apie klasikinį masažą

Klasikinis masažas atliekamas naudojant pagrindinius masažo metodus. Svarbus klasikinio masažo bruožas yra jo universalumas – tai leidžia atpalaiduoti raumenis visose kūno srityse: nuo rankų ir kojų iki pilvo, nugaros, kaklo ir galvos. Masažuotojas metodiškai ir nuosekliai atlieka masažą atkreipdamas dėmesį į kiekvieną raumenį, jo sąstingį. Klasikinis masažas ne tik prisideda prie fizinio atsipalaidavimo ir skausmo malšinimo, bet ir turi daug privalumų bendrai sveikatai ir nuotaikai. Jis stimuliuoja kraujo apytaką, skatina geresnį kūno ląstelių deguonimi ir skatina limfos nutekėjimą, padeda pašalinti toksinus iš organizmo.

Tikslas

Pagrindiniai klasikinio masažo tikslai yra kosmetiniai ir profilaktiniai. Tai padeda sustabdyti ligų simptomus, leidžia atsipalaiduoti, atpalaiduoja raumenų įtampą, nervų įtampą ir gydo raumenų ir kaulų sistemos ligas. Masažo intensyvumas, trukmė ir stiprumas yra skirtingi. Viskas priklauso nuo rezultato, kurį norite pasiekti: atsipalaiduoti raumenis ar tonizuoti.

Be savo vaidmens išlaikant fizinę sveikatą, klasikinis masažas taip pat prisideda prie emocinės gerovės, padeda sumažinti streso ir kortizolio lygį, masažas prisideda prie gilaus atsipalaidavimo ir geros nuotaikos.

Siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojamas masažų kursas. Po jų galite atsikratyti maudimo, sumažinti įtampą ir pagerinti kraujo apytaką. Galvos masažas padeda pagreitinti plaukų augimą ir užkirsti kelią jų praradimui. Pilvo, sėdmenų ir kojų masažas turi anticeliulitinį poveikį, dėl kurio sumažėja riebalų sluoksnis, oda tampa elastinga. Nugaros masažas pašalina skausmą ir išlygina laikyseną.

Masažas dažnai rekomenduojamas kaip papildomas osteochondrozės ir kitų stuburo ligų gydymo metodas. Tai veiksmingai palengvina skausmą, atkuria judumą ir pagerina gyvenimo kokybę. Reguliarus masažo naudojimas taip pat padeda atsigauti po traumų ir lūžių, pagerina kraujo apytaką ir padidina odos elastingumą. Masažas padeda padidinti kraujo tekėjimą į sustingusius audinius, pagreitindamas jų atsigavimą. Jis taip pat puikiai tinka pagerinti bendrą odos būklę, oda atgauna elastingumą.

Verta paminėti, kad klasikinio masažo nauda priklauso reguliarumo. Daugeliu atvejų rekomenduojama masažuoti bent kartą per savaitę. Tai padės išlaikyti kūno formas, sumažinti įtampą ir suteikti jėgų naujiems pokyčiams. Pasibaigus klasikinio masažo kursui, pagerės imunitetas, padidės hemoglobino kiekis kraujyje, pagerės nuotaika ir laikysena. Negalima atlikti masažo, jei yra infekcinės ligos.

Procedūros indikacijos

Pagrindinis klasikinio masažo bruožas yra tai, kad jis gali būti atliekamas bet kuriame amžiuje, jei nėra kontraindikacijų. Masažas skirtas žmonėms, turintiems laikysenos kreivumą, sąnarių, stuburo problemas, širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, kvėpavimo aparatus, sužalojimus, nervų sistemos pažeidimus, ENT ligas, skoliozę, chondrozę, lėtinį nuovargį, taip pat padidėjusį fizinį krūvį tam tikroms raumenų grupėms, nugaros ir kaklo skausmą. Be to, masažas gali būti atliekamas be tam tikrų simptomų. Klasikinis masažas yra įvairių ligų prevencija ir atpalaiduoja ir stiprina visą kūną.

Klasikinis masažas kūdikiams formja tinkamą laikyseną ir pagerina sveikatą. Kūdikių masažą turėtų atlikti patyręs specialistas, turintis tinkamą medicininį išsilavinimą, naudojant hipoalerginį aliejų. Rekomenduojama iki vienerių metų vaikams –  turintiems svorio trūkumą, ansktukams, serganiems hidrocefalija, skirtas kitoms būklėms pagerinti. Skirimas pagal gydytojo rekomendacijas.

Kontraindikacijos

Jei yra kontraindikacijų, būtina pasikonsultuoti su gydytoju medicinos klinikoje, kad gautumėte tikslų atsakymą į klausimą „Ar galite apsilankyti šioje procedūroje”.

Klasikinis masažas turi šias kontraindikacijas:

  • ūminės infekcijos;
  • uždegimas;
  • sunkus odos uždegimas, paūmėjimai ir ligos;
  • uždegiminiai procesai organizme;
  • gerybiniai ir piktybiniai navikai;
  • plaučių ir širdies nepakankamumas;
  • tuberkuliozė;
  • edema;
  • trombozė;
  • menstruacijos;
  • nėštumas ir maitinimo laikotarpis;
  • pažengusi venų varikozė;
  • kraujo krešėjimo sutrikimai.

Taip pat nerekomenduojama masažuoti teigiamų ŽIV ligų ir uždegiminių limfmazgių. Svarbu: prieš pradėdami masažų kursą, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju ir prireikus atlikti išsamią kūno diagnozę.

Koks masažas jums tiktų? Susisiekite su manimi konsultacijai.

Būkite sveiki!

Registruokitės telefonu, arba pirkite abonemetą pigiau  ir išbandykite šią (ir kitas) masažo techniką.

ABONEMENTAI IR DOVANŲ KUPONAI →